تاریخ انتشار:۱۷ اسفند ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه


امام جمعه قشم مطرح کرد: لزوم پایبندی گردشگران فرهنگ اصیل قشموندان


امام جمعه شهرستان قشم با تقدیر از اقدامات نیروی انتظامی در عمل به مطالبات مردمی، گفت: گردشگران موظف به رعایت قوانین و احترام به فرهنگ غنی قشموندان هستند.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان قشم اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌ای همگانی است.

وی با اشاره به مهمان‌نوازی مردم جزیره قشم، افزود: مهمانان و گردشگران این جزیره موظف به حفظ و احترام به قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران و فرهنگ غنی قشموندان هستند.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: قشم بخشی از خاک ایران اسلامی است و مردم متدین، شهیدپرور، ولایتمدار، محجبه و عفیفی در آن زندگی می‌کنند که گردشگران باید خود را با فرهنگ حاکم بر این جزیره تطبیق دهند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم برخورد قاطع با هرگونه هنجارشکنی را از مطالبات قشموندان برشمرد و ادامه داد: اقدامات هفته اخیر نیروی انتظامی شهرستان در تحقق بخشی مطالبات مردمی، پاکسازی برخی نقاط آلوده و برخورد مناسب با اخلالگران نظم و اشاعه دهندگان منکرات و مفاسد شایسته تقدیر است.

وی با تجلیل از خدمات رئیس سابق قوه قضائیه و تبریک انتصاب رئیس جدید، اضافه کرد: رئیس جدید قوه قضائیه نخستین فردی است از درون دستگاه قضایی به این سمت منصوب می‌شود و این یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود.

امام جمعه شهرستان قشم بیان کرد: انتظار است قوه قضائیه در دوران جدید بتواند کاستی‌ها را جبران و همچون گذشته، برخورد با مفسدان اقتصادی و اخلالگران را در سایه اتحاد و همکاری سایر قوا به شدت دنبال کند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم حلول ماه رجب و ولادت حضرت امام محمدباقر(ع) را گرامیداشت و گفت: این ماه فصل خودسازی و از مقدمات ورود به مهمانی خداست که باید با انجام اعمال وارد شده از ظرفیت‌های بزرگ آن بهره‌گرفت.

وی امام محمدباقر(ع) و امام جعفرصادق(ع) را بنیانگذاران دانشگاه بزرگ اهل بیت و تکامل‌بخش آن خواند و اظهار داشت: تدوین برنامه اقتصادی منسجم و توجه ویژه به معیشت مردم از نشانه‌های کمال مدیران و جامعه اسلامی در کلام امام باقر(ع) است.

امام جمعه شهرستان قشم با گرامیداشت هفته منابع طبیعی و احسان و نیکوکاری، همگان را موظف به حفظ منابع طبیعی دانست و افزود: مشارکت‌های مردمی به کمیته امداد امام خمینی(ره) می‌تواند روند خدمات‌رسانی به نیازمندان در آستانه عید را تقویت کند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم در خطبه نخست نمازجمعه مبحث عهدنامه مالک اشتر را پی گرفت و اضافه کرد: بدگمانی به خداوند سرچشمه حسادت، ترس و دنیاطلبی است.

وی شجاعت، انفاق و بخشش را از ثمرات ایمان و توکل به خدا برشمرد و گفت: امام راحل(ره) با برخورداری از چنین صفاتی توانست انقلاب را به پیروزی برساند و امروزه نیز رهبر معظم انقلاب با برخورداری از همان صفات، نظام اسلامی را در مسیر تحقق تمدن اسلامی به پیش می‌برد.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)