تاریخ انتشار:۱۳ اسفند ۱۳۹۷ اخبار


امام جمعه قشم: کمیته امداد الگوی تحقق بخشی اقتصاد مقاومتی است


حجت الاسلام و المسلمین تارم با اعلام رضایتمندی مردم از خدمات کمیته امداد، گفت: کمیته امداد الگویی ملی در زمینه تحقق بخشی اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت السلام و المسلمین دکتر «میثم تارم» ظهر امروز در دیدار کارکنان اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم با وی در آستانه سالروز تاسیس این نهاد اظهار داشت: خدمت به مردم بویژه محرومین از اولویت‌های نظام اسلامی است.

وی با اشاره به تاسیس کمیته امداد در آغازین روزهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، افزود: مستضعفین همواره بزرگترین حامیان انبیاء الهی و نیز انقلاب اسلامی بوده‌اند و شکل‌گیری این نهاد از اولویت بخشی نظام اسلامی به رفع فقر و نیازهای این قشر از جامعه حکایت دارد.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: فراهم‌سازی امکان تحصیل و کسب مدارج عالی علمی، تسهیل ازدواج، توانمندسازی، اشتغال‌زایی، خَیرآفرینی و رونق بخشی به اقتصاد مقاومتی از جمله مهمترین خدمات ۴۰ساله کمیته امداد به شمار می‌رود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: کمیته امداد الگویی ملی در زمینه تحقق بخشی  اقتصاد مقاومتی است و عشق، تعهد و دلسوزی کارکنان این نهاد باید به سایر ادرات و دستگاه‌ها نیز تسری یابد.

وی با اعلام رضایتمندی مردم از خدمات کمیته امداد شهرستان قشم، اضافه کرد: کسب رضایت و اعتماد مردمی و جلب مشارکت خیرین  ناشی از خدمت خالصانه و کار جهادی این مجموعه است.

گفتنی است؛ کمیته امداد دومین نهاد پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که به دستور بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در ۱۴ اسفند ۱۳۵۷ با هدف پشتیبانی از محرومان و مستضعفان و خودکفا کردن آنان تاسیس شد.

این نهاد انقلابی در جزیره قشم پنج هزار خانوار را تحت حمایت دارد و در سالجاری موفق به توانمندسازی ۳۰۰خانوار شده است.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)