تاریخ انتشار:۱۵ اسفند ۱۳۹۷ اخبار, ستاد نماز جمعه


رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور: معنویت و اخلاق تکیه‌گاه جامعه در گام دوم انقلاب است


رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با معرفی ستادهای نماز جمعه قشم و پارسیان به‌عنوان برترین‌های استان هرمزگان، گفت: معنویت و اخلاق تکیه‌گاه جامعه در گام دوم انقلاب است.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری شامگاه امروز در آئین معرفی و تجلیل از برترین ستادهای نمازجمعه سراسر کشور، اظهار داشت: آحاد جامعه باید در افزایش کیفیت نمازجمعه نقش‌آفرینی کنند.

وی با اشاره به برگزاری نمازجمعه در ۹۰۰نقطه از کشور، افزود: بنابر بیانیه گام دوم انقلاب باید در ۴۰ساله دوم انقلاب بر رفع نواقص و ارتقای دستاوردها اهتمام ورزید.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: معنویت و اخلاق تکیه‌گاه جامعه در گام دوم انقلاب و آئین‌های معنوی بخشی نظیر اعتکاف که از رویش‌های انقلاب است نقش بسزایی در این مسیر دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: مقاومت در برابر کافران و مهربانی با یکدیگر از مهمترین ویژگی‌های جامعه اسلامی است و نمازجمعه، مصداق و مجرای ورود و گسترش این روحیه در جامعه است.

وی اضافه کرد: ستادهای نمازجمعه موظف به فراهم‌سازی مقدمات برگزاری نماز با کیفیت هستند و ائمه جمعه باید از فرصت ایجاد شده حداکثر بهره‌برداری را داشته باشند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به قرارگیری در آستانه ۴۰سالگی اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه در جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های نسل جوان، گفت: ستادهای نماز دستاوردهای خود در ابعاد مختلف را دسته‌بندی و ‌اطلاع‌رسانی کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری اعزام نیرو به جبهه‌های حق علیه باطل، تربیت مجاهد و شهید و رسیدگی به محرومین را از جمله خدمات نمازهای جمعه برشمرد.

طی این آئین از هر استان کشور دو ستاد نمونه انتخاب که از استان هرمزگان ستادهای نمازجمعه قشم و پارسیان به این عنوان دست‌یافتند.

ناصر ناصری مسوول ستاد نمازجمعه شهرستان قشم نیز تشکیل قرارگاه فرهنگی، ستاد جوانان و مهدآدینه، بهره‌گیری از ظرفیت‌های آموزش و پرورش در ارتقای کیفی نمازجمعه و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف را از مهمترین فعالیت‌های این ستاد عنوان کرد.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)