تاریخ انتشار:۱۴ اسفند ۱۳۹۷ اخبار


پیام مشترک تبریک امام جمعه و فرماندار قشم به مناسبت روز احسان و نیکوکاری


امام جمعه و فرماندار شهرستان قشم در پیامی ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و روز احسان و نیکوکاری را تبریک گفتند.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین میثم تارم و علیرضا نصری به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

یُطعِموُنَ الطَّعامَ عَلی حُبِّهِ مِسکیناً و یَتیماً و أسیراً ، إنَّما نُطعِمُکُم لِوَجهِ اللَّهِ لا نریدُ مِنکُم جَزاءً و لاشُکُوراً
و به [پاس] دوستی [خدا] بینوا و یتیم و اسیر را خوراک می‏دهند. “ما برای خشنودی خدا است که به شما می‏خورانیم و پاداش و سپاسی از شما نمی‏خواهم

احسان و نیکوکاری آمیخته با فرهنگ مردم ایران است که با ورود تعالیم انسان ساز اسلام به این سرزمین کهن، ارزش و جایگاه ویژه ای پیدا کرد.
بدون شک، پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران، فصل نوینی از توجه به محرومین و تلاش در جهت محرومیت زدایی و توانمند سازی جوامع محلی را در کشور رقم زد.
امروز که ایران در مقابل جنگ نابرابر اقتصادی قرار گرفته و بخشی از مردم صبور و قدرشناس درگیر مشکلات اقتصادی هستند شاهراه عبور از این گردنه و به حداقل رساندن آسیب ها، رجوع به فرهنگ دینی، ملی، بویژه، تجربه عملی دوران دفاع مقدس و مشارکت همگانی در تامین نیازهای جبهه، می باشد.
بسته های حمایتی، افزایش یارانه و مساعدت های دولت تدبیر و امید به اقشار آسیب پذیر تحت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بر کسی پوشیده نیست اما در نهایت این مردم هستند که با مدیریت منابع داخلی خود، قناعت و صرفه جویی، پرهیز از هزینه های غیر ضرور و دستگیری و مساعدت نسبت به اطرافیان، می توانند گام اصلی را در جهت کاهش تالمات ناشی از هجمه نابرابر اقتصادی بر دارند.
چهاردهم اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد به فرمان حضرت امام خمینی (ره ) به عنوان روز احسان و نیکوکاری نامگذاری شده است.
ضمن تبریک این روز به مدیر و کارکنان خدوم مجموعه کمیته امداد شهرستان قشم از همه ادارات و نهادهای دولتی می خواهیم در کنار خیرین و متمکنین، برای مساعدت اقشار آسیب پذیر تلاش نمایند و کمیته امداد امام خمینی ( ره ) را تنها نگذارند تا به فضل الهی و در کنار اعتبارات دولت تدبیر و امید بتوانیم شرایط مناسب و در خور شان همه مردم عزیز برای استقبال از سال جدید فراهم سازیم.
میثم تارم امام جمعه شهرستان قشم _ علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم
۱۴ اسفند ۱۳۹۷

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)